Blog

Home staging krok po kroku

Home staging krok po kroku

   Zmieniam życie i sprzedaje mieszkanie. Moje mieszkanie jest tak wyjątkowe, że na pewno chętnych nie będzie brakowało. Zrobiłam zdjęcia, wrzuciłam na portale ogłoszeniowe i …cisza. Ciekawe dlaczego? Sąsiadów tak szybko się sprzedało….

Więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

W jakim celu podpisujemy taką umowę? W jakiej formie powinna być zawarta i ile to kosztuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w  poniższym poście.

Więcej
Po co jest biuro nieruchomości?

Po co jest biuro nieruchomości?

No właśnie po co?

Przytoczę pewien przykład z życia wzięty i sami odpowiedzcie na pytanie po co?

Na jednym z portali ogłoszeniowym zainteresowany zakupem działki klient znalazł ogłoszenie  sprzedaży gruntu. Zadzwonił pod wskazany numer telefonu i okazało się, że oferta jest z biura nieruchomości. Butnym dość niemiłym tonem oznajmił, że z biurem nieruchomości współpracować nie chce argumentując, że pośrednicy nic nie robią i biorą prowizję. I się rozłączył. Oczywiście, że biorą bo to jest praca pośrednika i żyje z prowizji. Ale nie bierze jej za nic.

Więcej
Historia jednej działki, czyli o służebności….

Historia jednej działki, czyli o służebności….

W jednej z dość drogich dzielnic Warszawy gdzie ceny za m2 gruntu dochodzą nawet do 600 zł była sobie działka i to nie jedna.  Grunt dość szybko znalazł nabywcę, ponieważ właściciel po podziale swojej nieruchomości na mniejsze okazyjnie je sprzedał.

Więcej

Rynek wtórny czy pierwotny?

Decyzja podjęta – chcesz kupić mieszkanie?. Pozostaje najważniejsze … wybrać rynek pierwotny czy może wtórny?

Dylemat jest zrozumiały, przecież kupno własnego „M” to jedna z największych i najważniejszych życiowych decyzji. Dlatego dokładna analiza wszystkich kwestii związanych z taką transakcją nie jest niczym dziwnym.

Więcej