Blog

działka leśna

Działka leśna – czy można na niej budować dom?

Działki leśne są często bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym, dlatego często są brane pod uwagę podczas poszukiwania gruntu do kupna. Przed zakupem działki leśnej wiele osób zastanawia się jednak, czy będzie mogło na niej wybudować dom? Tego rodzaju działki są chronione prawnie, obwarowane wieloma przepisami. Jakie są zasady użytkowania działki leśnej? I czy na działce leśnej można wybudować dom?

Więcej
syndyk

Syndyk – kto to taki?

Zawód syndyka jest przez wiele osób dość ogólnie kojarzony, jednak wiedza na jego temat nie jest powszechna. Bardzo często mylony jest on z komornikiem, choć ich zadania są dość różne. Kim jest syndyk i jaka jest jego rola w postępowaniu upadłościowym? Skorzystaj z naszego artykułu, aby uzyskać wiedzę o tym zawodzie oraz o jego zadaniach.

Więcej
flipy nieruchomości

Flipy nieruchomości – co musisz wiedzieć i jak się zabezpieczyć?

Inwestowanie w nieruchomości jest uważane za jedną z najlepszych lokat kapitału. Uzyskiwanie dochodów z nieruchomości jest możliwe poprzez np. wynajmowanie mieszkania. Metodą na zarobek na nieruchomościach jest również wykorzystanie mechanizmu działania flipu, który obejmuje zakup nieruchomości, przeprowadzenie gruntownego remontu oraz sprzedaż takiego mieszkania.

Więcej
Czym jest podatek PCC i kiedy trzeba go zapłacić

Czym jest podatek PCC i kiedy trzeba go zapłacić?

W momencie dokonania transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości, konieczne jest opłacenie podatku względem organów administracji publicznej. Podatek od czynności cywilnoprawnych PCC, wprowadzony od 2001 roku, obowiązuje niektóre transakcje w obrocie gospodarczym. Dowiedz się, kiedy konieczne jest jego uiszczenie, jaka jest stawka podatku PCC oraz w jaki sposób należy go zapłacić.

Więcej
DROGA ZE SŁUŻEBNOŚCIĄ CZY Z UDZIAŁAMI

Droga ze służebnością czy udziałem?

Dobrze znani nam Kargul i Pawlak odwieczni wrogo do siebie nastawieni przyjaciele toczyli zawzięte boje nie tylko o ”tatusiowe miedze”. Ktoś może powiedzieć, ale to były inne czasy, powojenne. No tak ale miedza to miedza musi się zgadzać co do palca….

Więcej
Budowa na terenach zalewowych

Budowa na terenach zalewowych

Na pewno każdy z nas kojarzy film : Nigdy w życiu” , w którym to główna bohaterka nie wyobrażała sobie życia poza dużym miastem. A już w szczególności na wsi. Gdy jednak los i brak perspektyw mieszkaniowych rzucił ją na ziemie wiejskie szybko zmieniła zdanie.  Krajobraz, w którym wieżowce zamieniły się na sosny a zatłoczone ulice zmieniły się w piękną wijacą rzekę, urzekły bohaterkę do tego stopnia, że zdecydowała się na zakup działki „negocjując” cenę w górę. Ci, którzy oglądali film wiedzą jak to się skończyło.

Więcej
O co pytać przy wynajmie mieszkania

O co pytać przy wynajmie mieszkania?

Wynajmując mieszkanie najczęściej oglądamy wiele lokali poszukując oferty, która najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom. Jeśli już zdecydujemy się na wynajęcie danego lokum, warto ustalić kilka kwestii formalnych, a także uzyskać informacje, które pomogą nam w podjęciu dobrej decyzji. O co pytać właściciela mieszkania przed podpisaniem umowy najmu i na co zwrócić szczególną uwagę?

Więcej
Ile kosztuje wynajem mieszkania w Otwocku

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Otwocku?

Wynajem mieszkania jest czasem bardziej opłacalny niż zakup nowej nieruchomości. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania pod Warszawą, w przypadku których cena jest niekiedy znacznie niższa niż w stolicy, warunki mieszkaniowe bardzo dobre, a okolica niezwykle przyjazna.

Miasto Otwock jest bardzo interesującym miejscem do życia – doskonała infrastruktura, szybkie połączenie z centrum Warszawy, a także duża dostępność terenów zielonych sprawiają, że wiele osób poszukuje mieszkania w Otwocku do wynajęcia. Dlaczego warto wziąć pod uwagę taką opcję i ile kosztuje wynajem mieszkania w Otwocku? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Więcej
Ile kosztuje wynajem domu

Ile kosztuje wynajem domu?

Rosnąca inflacja, a także chęć posiadania stałego źródła dochodu i zabezpieczenia na przyszłość – to główne powody, dla których warto zdecydować się na inwestycję w nieruchomość. Zarówno zakupiony dom, jak i mieszkanie można wynająć, uzyskując tym samym stały dopływ finansowy. Czy jednak wynajem nieruchomości rzeczywiście się opłaca? Ile kosztuje wynajem domu, a ile wynajem mieszkania? Na które rozwiązanie lepiej postawić? Pomożemy podjąć decyzję!

Więcej
Ile kosztuje wycena nieruchomości

Ile kosztuje wycena nieruchomości?

Profesjonalna wycena nieruchomości to usługa, która przydaje się w różnych sytuacjach – w przypadku pojawienia się sporów sądowych dotyczących spadku, podziału majątku czy w celu zaciągnięcia kredytu. Z wyceny nieruchomości można także skorzystać w momencie sprzedaży lub zakupu nieruchomości – nie jest ona obowiązkowa, aczkolwiek bardzo przydatna. Sprawdź, na czym polega, kto może przeprowadzić i ile kosztuje wycena nieruchomości?

Więcej