Blog

Budowa na terenach zalewowych

Budowa na terenach zalewowych

Na pewno każdy z nas kojarzy film : Nigdy w życiu” , w którym to główna bohaterka nie wyobrażała sobie życia poza dużym miastem. A już w szczególności na wsi. Gdy jednak los i brak perspektyw mieszkaniowych rzucił ją na ziemie wiejskie szybko zmieniła zdanie.  Krajobraz, w którym wieżowce zamieniły się na sosny a zatłoczone ulice zmieniły się w piękną wijacą rzekę, urzekły bohaterkę do tego stopnia, że zdecydowała się na zakup działki “negocjując” cenę w górę. Ci, którzy oglądali film wiedzą jak to się skończyło.

Więcej
O co pytać przy wynajmie mieszkania

O co pytać przy wynajmie mieszkania?

Wynajmując mieszkanie najczęściej oglądamy wiele lokali poszukując oferty, która najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom. Jeśli już zdecydujemy się na wynajęcie danego lokum, warto ustalić kilka kwestii formalnych, a także uzyskać informacje, które pomogą nam w podjęciu dobrej decyzji. O co pytać właściciela mieszkania przed podpisaniem umowy najmu i na co zwrócić szczególną uwagę?

Więcej
Ile kosztuje wynajem mieszkania w Otwocku

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Otwocku?

Wynajem mieszkania jest czasem bardziej opłacalny niż zakup nowej nieruchomości. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania pod Warszawą, w przypadku których cena jest niekiedy znacznie niższa niż w stolicy, warunki mieszkaniowe bardzo dobre, a okolica niezwykle przyjazna.

Miasto Otwock jest bardzo interesującym miejscem do życia – doskonała infrastruktura, szybkie połączenie z centrum Warszawy, a także duża dostępność terenów zielonych sprawiają, że wiele osób poszukuje mieszkania w Otwocku do wynajęcia. Dlaczego warto wziąć pod uwagę taką opcję i ile kosztuje wynajem mieszkania w Otwocku? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Więcej
Ile kosztuje wynajem domu

Ile kosztuje wynajem domu?

Rosnąca inflacja, a także chęć posiadania stałego źródła dochodu i zabezpieczenia na przyszłość – to główne powody, dla których warto zdecydować się na inwestycję w nieruchomość. Zarówno zakupiony dom, jak i mieszkanie można wynająć, uzyskując tym samym stały dopływ finansowy. Czy jednak wynajem nieruchomości rzeczywiście się opłaca? Ile kosztuje wynajem domu, a ile wynajem mieszkania? Na które rozwiązanie lepiej postawić? Pomożemy podjąć decyzję!

Więcej
Ile kosztuje wycena nieruchomości

Ile kosztuje wycena nieruchomości?

Profesjonalna wycena nieruchomości to usługa, która przydaje się w różnych sytuacjach – w przypadku pojawienia się sporów sądowych dotyczących spadku, podziału majątku czy w celu zaciągnięcia kredytu. Z wyceny nieruchomości można także skorzystać w momencie sprzedaży lub zakupu nieruchomości – nie jest ona obowiązkowa, aczkolwiek bardzo przydatna. Sprawdź, na czym polega, kto może przeprowadzić i ile kosztuje wycena nieruchomości?

Więcej
Home staging krok po kroku

Home staging krok po kroku

   Zmieniam życie i sprzedaje mieszkanie. Moje mieszkanie jest tak wyjątkowe, że na pewno chętnych nie będzie brakowało. Zrobiłam zdjęcia, wrzuciłam na portale ogłoszeniowe i …cisza. Ciekawe dlaczego? Sąsiadów tak szybko się sprzedało….

Więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

W jakim celu podpisujemy taką umowę? W jakiej formie powinna być zawarta i ile to kosztuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w  poniższym poście.

Więcej
Po co jest biuro nieruchomości?

Po co jest biuro nieruchomości?

No właśnie po co?

Przytoczę pewien przykład z życia wzięty i sami odpowiedzcie na pytanie po co?

Na jednym z portali ogłoszeniowym zainteresowany zakupem działki klient znalazł ogłoszenie  sprzedaży gruntu. Zadzwonił pod wskazany numer telefonu i okazało się, że oferta jest z biura nieruchomości. Butnym dość niemiłym tonem oznajmił, że z biurem nieruchomości współpracować nie chce argumentując, że pośrednicy nic nie robią i biorą prowizję. I się rozłączył. Oczywiście, że biorą bo to jest praca pośrednika i żyje z prowizji. Ale nie bierze jej za nic.

Więcej
Historia jednej działki, czyli o służebności….

Historia jednej działki, czyli o służebności….

W jednej z dość drogich dzielnic Warszawy gdzie ceny za m2 gruntu dochodzą nawet do 600 zł była sobie działka i to nie jedna.  Grunt dość szybko znalazł nabywcę, ponieważ właściciel po podziale swojej nieruchomości na mniejsze okazyjnie je sprzedał.

Więcej
Rynek wtórny czy pierwotny

Rynek wtórny czy pierwotny?

Decyzja podjęta – chcesz kupić mieszkanie?. Pozostaje najważniejsze … wybrać rynek pierwotny czy może wtórny?

Dylemat jest zrozumiały, przecież kupno własnego „M” to jedna z największych i najważniejszych życiowych decyzji. Dlatego dokładna analiza wszystkich kwestii związanych z taką transakcją nie jest niczym dziwnym.

Więcej