Ile kosztuje wynajem mieszkania w Otwocku?

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Otwocku

Wynajem mieszkania jest czasem bardziej opłacalny niż zakup nowej nieruchomości. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania pod Warszawą, w przypadku których cena jest niekiedy znacznie niższa niż w stolicy, warunki mieszkaniowe bardzo dobre, a okolica niezwykle przyjazna.

Miasto Otwock jest bardzo interesującym miejscem do życia – doskonała infrastruktura, szybkie połączenie z centrum Warszawy, a także duża dostępność terenów zielonych sprawiają, że wiele osób poszukuje mieszkania w Otwocku do wynajęcia. Dlaczego warto wziąć pod uwagę taką opcję i ile kosztuje wynajem mieszkania w Otwocku? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Mieszkania Otwock – tu możesz zamieszkać!

Otwock to malownicza miejscowość, która znajduje się w pobliżu Warszawy – od centrum stolicy dzieli ją około 23 km. Ze względu na bliskość stolicy, a także piękne umiejscowienie w pobliżu wielu terenów zielonych, na zamieszkanie w Otwocku decyduje się wiele osób.

Miasto przez długi czas uznawane za uzdrowisko znane jest ze swojej pięknej, okolicznej architektury. Dużą zaletą mieszkania w Otwocku jest szybki dojazd do metropolii za pomocą Szybkiej Kolei Miejskiej lub Kolei Mazowieckich – zajmuje on nie więcej niż pół godziny. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka spokoju od wielkomiejskiego zgiełku, a jednocześnie dobrego dostępu do zatrudnienia w Warszawie. Transport do Warszawy możliwy jest także za pomocą wielu dostępnych linii autobusowych.

Na terenie Otwocka nieustannie powstają nowe inwestycje – widoczny jest wzrost rozwoju działalności gospodarczej w postaci pojawiania się nowych obiektów handlowych oraz usługowych, a także żłobków i przedszkoli. Dodatkowo, na terenie miasta dostępne są szpitale i przychodnie.

Otwock to jednak nie tylko dobry dojazd do stolicy i doskonała dostępność obiektów usługowo-handlowych, lecz również gratka dla każdego, kto ceni sobie kontakt z przyrodą. Na terenie miasta znajduje się park miejski, a także skorzystać można z lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego,  pięknych plaż nad rzeką Świder.

Mieszkanie w Otwocku – wynajem

Otwock znany jest ze swojej pięknej architektury z czasów, gdy był uznany jako uzdrowisko. Na terenie miasta powstają jednak nowoczesne inwestycje, które posiadają wysoki standard, a mieszkańcom gwarantują bezpieczeństwo. W większości z nich znajduje się osiedlowy monitoring, zaś osiedle jest ogrodzone, co zabezpiecza przed pojawieniem się niepowołanych do tego osób. Dla mieszkańców dostępne są również parkingi wraz z infrastrukturą taką jak wózkownie czy rowerownie, place zabaw, zagospodarowane zielenią dziecińce.

Dostępne na terenie Otwocka mieszkania na wynajem posiadają różny standard wykończenia, różna jest również ich powierzchnia. Bez problemu da się znaleźć zarówno niewielką kawalerkę, jak i mieszkanie duże, przestronne i rozkładowe.

Mieszkania do wynajęcia w Otwocku

Otwock jest miastem, które nieustannie się rozwija. Dobra komunikacja z Warszawą, a także bliskość terenów zielonych wpływają na zainteresowanie przeprowadzką do tej miejscowości. Coraz więcej osób poszukuje mieszkania do wynajęcia Otwock, a w jego znalezieniu pomóc mogą specjaliści znający się na rynku nieruchomości z tej okolicy – jedną z firm działających na terenie Otwocka i okolic, specjalizującą się w branży, jest Portman.

W Otwocku można wynająć zarówno niewielkie, ale ustawne mieszkanie, przytulne mieszkanie posiadające dwa, trzy, cztery lub więcej pokoi dla rodziny, jak i duży, ekskluzywny lokal mieszkalny o podwyższonym standardzie.

Możliwe jest także znalezienie mieszkania, które jest zlokalizowane blisko centrum Otwocka, co zdecydowanie ułatwi dostęp do infrastruktury i komunikację ze stolicą. Z kolei ceniący ciszę i spokój oraz bliskość natury mogą zdecydować się na mieszkanie położone w pobliżu okolicznych lasów.

Warto również wiedzieć, że wynajem mieszkań Otwock to obecnie bardzo opłacalna inwestycja – szczególnie w czasach rosnącej inflacji jest doskonałym sposobem na ulokowanie pieniędzy.

Mieszkanie Otwock – od czego zależy cena wynajmu?

Wynajem mieszkania w Otwocku może mieć różną cenę. Kwota, jaką musimy zapłacić, będzie zależeć od kilku czynników. Pierwszym elementem, jaki należy brać pod uwagę jest położenie mieszkania. Przyjemna, zielona okolica  oraz łatwy dostęp do komunikacji sprawiają, że cena wynajmu będzie wyższa.

Na cenę wynajmu będzie również wpływał fakt, jak jest urządzone mieszkanie. Im wyższy standard wykończenia, tym cena będzie wyższa. Duże znaczenia mają również wszelkiego rodzaju udogodnienia, takie jak dostępność miejsca parkingowego, bliskość szkół, przedszkoli, sklepów, ogrodzenie osiedla, monitoring.

W przypadku lokali do wynajęcia, mieszkania umeblowane będą cieszyć się dużo większym zainteresowaniem. Dla wielu wynajmujących mieszkanie do wynajęcia wyposażone w meble, sprzęt AGD oraz różne akcesoria będzie dużo bardziej wygodne, jednakże cena mieszkania wyższa. W tym przypadku wpływ na cenę będzie mieć również standard wykończenia – stylowo urządzone mieszkanie, które posiada wysokiej jakości meble i sprzęty, będzie można wynająć za wyższą kwotę.

Na cenę najmu będzie miała również wpływ wielkość mieszkania. Jeśli poszukiwana jest do wynajęcia ustawna kawalerka będzie ona tańsza niż dwu, trzy czy czteropokojowe mieszkanie. 

Wynajem mieszkań Otwock – cena

Jak wskazaliśmy wcześniej, koszt wynajmu mieszkania w Otwocku może być różny. Możliwe jest jednak wyznaczenie pewnej średniej. W przypadku wynajmu niewielkiego mieszkania – do 40m²  można liczyć się z poniesieniem kosztu w wysokości około 1400-1800 zł.

Z kolei w przypadku średniej wielkości mieszkania – 40-60m² kwota ta będzie wynosić mniej więcej 1500-2500 zł. Cena wynajmu mieszkania o większej powierzchni oscylować będzie z kolei w granicy 2600 do nawet 4000 zł.

Mieszkania do wynajęcia w Otwocku – oferty

Znalezienie mieszkania do wynajęcia, które spełni nasze oczekiwania, wcale nie jest takie proste. Należy niekiedy przejrzeć setki ofert lub nieustannie obserwować rynek nieruchomości. Otwock to miasto, które dynamicznie się rozwija, a napływających, nowych mieszkańców przybywa, dlatego niekiedy trudno samemu odnaleźć się w morzu różnych propozycji. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy od lat siedzą w branży nieruchomości. Portman to firma, która nieustannie czuwa nad tym, co dzieje się na rynku i z pewnością pomoże w znalezieniu dobrego miejsca do życia.